info@harkubetoon.ee

Betoonisegud

Pakume erinevad sertifitseeritud betoonisegud.

BETOONISEGUDE LIIGID

tavabetoon

Enamasti kasutatakse betoonitöödel just seda liiki betooni, nii monoliitsete kui monteeritavate elementide valmistamiseks ning seda leidub nii suurte ehitiste kui ka eramute ehitamisel.

põrandabetoon

Põrandabetoon on eelkõige sisetingimustes kasutust leidev segu liik, mis enamasti leiab kasutust põrandate ja õhukeste plaatkonstruktsioonide valamisel.

kiudbetoon

Kiudbetoon on mõeldud põrandate ja plaatkonstruktsioonide valamiseks ilma armeerimisvõrku kasutamata. 

ilmastikukindel betoon

Ilmastikukindalat betooni kasutatakse väliskeskkonnale avatud betoonkonstruktsioonide valuks.

Eelkõige nende betoonpindade puhul, mis puutuvad pikema aja jooksul kokku veega ja / või on välistemperatuuri muutuste tsoonis.

sulfaadikindel betoon

Sulfaadikindlat betooni kasutatakse agressiivsetes keemilistes keskkondades paiknevate betoonkonstruktsioonide valamiseks.

veetihe betoon

Veetihe betooni kasutatakse kõrgema pinnaveetasemega piirkonnatel või betoonkonstruktsioonide projekti kõrgemad veepidavusnõuded, nagu basseinid, sadamad ja reservuaarid.

jäätumiskindel betoon

Jäätumiskindel betoon on mõeldud talvisteks tingimusteks sobiva betooniseguga, mida peamiselt kasutatakse selleks, et tagada värske betooni õige kõvenemine. Seetõttu sisaldab see spetsiaalset lisandit, mis mitte ainult suurendab betooni tugevust, vaid kaitseb ka värske segu külma kahjuliku mõju eest.

kiirkivinev betoon

Betoonisegus sisaldub spetsiaalne lisand, mis kiirendab kõvenemise ja esmase tugevuse saavutamise protsessi. Kiiresti kõvenevat betooni kasutatakse peamiselt olukordades, kus on vajalik betooni kiire lahti võtmine ja tugevuse kiire saavutamine.

aeglustiga betoon

Erinevalt kiiresti kõvenevast betoonist sisaldab see segu spetsiaalset lisandit, mis võimaldab tsemendi kivinemisaega edasi lükata kuni 10 tunni võrra. Peamiselt kasutatakse seda juhtudel, kui on teada, et betooni transport võtab palju aega ja vahemaa on pikk.

Lisaks leidub sellel kasutust suvistes tingimustes, kui kõrgemad välistemperatuurid lühendavad segu kivinemise aega märkimisväärselt.

muldniiske betoon

Muldniiske, või äärekivi betooni kasutatakse peamiselt erinevate tänavate ja teede ehitamisel, eriti enne asfaltkatte paigaldamist.

mört ehk liivbetoon

Mört ehk liivbetoon on betoonisegu, milles puudub jämetäitematerjal, ning selle asemel kasutatakse peentäitematerjalina liiva, mille terade suurus ulatub maksimaalselt 5 millimeetrini.